Kaip tapti baldų profesionalu?

Namų baldų pasirinkimas gali būti labai smagus ir savotiškas košmaras. Gali būti sunku rasti naudingų, patogių gaminių, kurie atspindėtų jūsų asmeninį stilių ir kartu sukurtų darnų interjerą. Taip pat greičiausiai nenorėsite visko išmesti, todėl kyla klausimas, kuriuos gabalus pasilikti, iš naujo apmušti ar kitaip modifikuoti, kad jie atitiktų jūsų kambario išvaizdą. Trumpai tariant, renkantis baldus reikia atsižvelgti į daugybę praktinių ir estetinių veiksnių. 

Baldai ir jų funkcijos

Pirmas veiksnys sprendžiant, ar baldas pasiliks yra jo funkcija. Paklauskite savęs, kokių baldų reikia – tam tikroje patalpoje vykdomai įvairiai veiklai reikalingi specifiniai baldai (lovos miegamiesiems, sėdimosios vietos svetainei ir pan, šviestuvai ir pns, kokybiškus šviestuvus galite įsigyti Palpalbaldai.lt parduotuvėje.). Atsižvelkite į kiekvieną savo namuose esantį asmenį – ar vienam žmogui patinka jaukus krėslas? Ar jums reikia papildomos spintelės visiems savo vaikiškiems žaislams? Pagalvoję apie tuos pagrindinius klausimus, atkreipkite ypatingą dėmesį į šiuos aspektus.

1. Pagrindiniai baldai kiekvienam kambariui

Kiekvienas kambarys ar namo erdvė turi specifinę paskirtį, todėl reikia specifinių baldų. Šios erdvės organizuojamos pagal jų veiklą: valgomasis pavalgyti, svetainė poilsiui ar kaip susitikimų vieta, miegamasis miegamasis ir pan. Jei pradedate sudaryti baldų sąrašą, pirmiausia nuspręskite, kokio tipo baldų jums reikia, atsižvelgiant į kambarį, ir pagalvokite apie alternatyvas. Pavyzdžiui, galite pasirinkti naktinius stalelius savo miegamojoje zonoje arba eiti kitu keliu. Galbūt norėsite paslėpti televizorių arba jo visai nenorėsite savo miegamajame arba norėsite skaitymo zonos su jaukia sėdyne ir geru apšvietimu. Žinoma, viskas taip pat priklauso nuo kiekvieno kambario turimo kvadratinio ploto. Nepamirškite, kad ne vien baldai sukuria namų jaukumą, taip pat reikalingos dekoracijos. Sienom naudokite paveikslus, veidžrodžius, sieninius laikrodžius. Tai papt nepamirškite vazų, širmų, statulėlių ir kitų dekoracijų, kurios jūsų namus padaro šiltesniais.

2. Apibrėžkite savo asmeninius poreikius

Aplinka, pvz., miegamasis ir miegamojo baldai , turi skirtingus poreikius, atsižvelgiant į tai, kas ją naudoja. Vienam žmogui reikia viengulės lovos, o vaikų kambaryje dviems broliams reikės dviejų viengulių lovų arba dviaukštės lovos. Poreikiai taip pat gali būti konkretesni. Vaikų kambaryje, skirtame broliams ir seserims, gali prireikti dviejų nakvynių stalų arba didesnio ploto mokymuisi.

Taigi galite pritaikyti jūsų projektui reikalingų baldų sąrašą. Svarbu sustoti ir pagalvoti, ko iš tikrųjų reikia jūsų šeimai ir kaip išspręsti namų baldų problemą, kad kasdienis gyvenimas būtų patogesnis visiems.

3. Papildomi baldai

Tam, kad būtų galima atlikti tam tikrą veiklą, taip pat reikalingi kai kurie papildomi baldai, pavyzdžiui, sandėliavimo detalės, kurios yra būtinos tvarkai palaikyti.
Prieškambariui gali prireikti didelės bibliotekos, jei jos gyventojai yra knygų kolekcininkai, o gal rašomasis stalas, stalas kompiuteriui, televizoriaus spintelė ir pan. Valgomajame galite pasirinkti spintelę indams, kurie nėra laikomi virtuvėje , pavyzdžiui, puikiems stalo įrankiams ir stalo įrankiams, stiklinėms ir kt.

Namų baldų dydis, matmenys ir forma

Kai apibrėžiate, kokių baldų reikia, dydis ir forma pradeda žaisti. Reikėtų atsižvelgti į praktiškumą, estetiką, stilių ir turimą erdvę. Praktiniai sumetimai yra tiesiogiai susiję su baldo funkcija, nors reikėtų apibrėžti kiekvienos detalės specifikacijas – pavyzdžiui, kiek stalčių reikia komodoje? Kiek svečių turės palaikyti pietų stalas?

Plastiniai sumetimai (estetika) yra susiję su integruotu erdvės dizainu. Pavyzdžiui, jei baldai bus tiesūs ar lenkti, jei erdvei reikia aukštų ar žemų baldų ir pan.

Galiausiai, kaip minėta aukščiau, erdvė lemia baldų dydį ir jų pasiskirstymą. Skirtingi baldai prieš perkant juos visada turi būti susiję su erdve. Patikrinkite, ar jų dydžiai tinka bendram dizainui – pavyzdžiui, sekcijos gali būti ne geriausias pasirinkimas mažam gyvenamajam plotui. Taip pat reikia atsižvelgti į fizinę kambario erdvę ir baldų išdėstymo būdus , pvz., lango dydį arba artumą prie durų.

Didelės erdvės leidžia pastatyti didelius baldus, kaip matyti čia. Šiame dideliame atvirame kambaryje baldai padeda atskirti svetainės zoną ir valgomąjį :

Baldas ir stilius

Kitas atskaitos taškas renkantis baldus jūsų namams yra susijęs su tuo, kas dažniausiai patinka labiausiai: estetika, stilius, spalva ir pan. Šie pasirinkimai bus atliekami atsižvelgiant į bendrą projekto stilių . Baldai gali papildyti bendrą patalpos stilių, reikšmingai prisidėti kuriant ir siekiant galutiniame rezultate pageidaujamo vizualinio poveikio. Pažiūrėkite, kaip šios svetainės turi darnų stilių, o tai rodo baldai:

Medžiagos

Galiausiai, reikėtų atsižvelgti ir į medžiagas, iš kurių gaminami baldai, nes tai bus būtina norint nustatyti jų ilgaamžiškumą ir tinkamą integravimąsi į dekoratyvinį stilių.

Naudojimas ir medžiagos

Baldai turi būti pagaminti iš medžiagos, kuri tiktų naudojimui. Kai kurios medžiagos yra kietesnės ir patvaresnės, pavyzdžiui, mediena ir tam tikri minkšti audiniai, o kitos yra subtilesnės. Kėdės reikia rinktis ypač atsakingai. Jų medžiagos yra įvairios, todėl renkantis neatidžiai gali reikti sėdėti ant žemės. Renkantis medinę kėdę, geriausia, kad būtų iš kietmedžio ir pilnai medinė, jeigu klijuotos faneros, tada reikia ieškoti bent 9 sluoksnių faneros. Lakuotas stalas atrodo prabangiai, tačiau laikui bėgant neatlaikys šeimos vakarienės be daug priežiūros. Šiuo atveju geriausias pasirinkimas yra kietmedis arba laminatas. Kažkas panašaus nutinka ir su audiniais: dirbtinės odos kėdė tinka intensyviam naudojimui ir ją lengva valyti, o šenilinė visada gležna ir lengviau dėmėta.

Medžiaga ir dekoratyvinis stilius

Medžio šiluma, lako modernumas ar marmuro šaltumas turi būti integruotas į bendrą projekto stilių. Medžiagos ir tekstūros kalba pačios už save, todėl reikėtų atsižvelgti į medžiagų (tokių kaip grindys, audiniai ir užuolaidos ) integraciją ir derinimą.

Baigiamieji svarstymai

Atminkite, kad kiekvienas jums patinkantis baldas nebūtinai tinka jūsų namams. Pirkdami nepamirškite funkcionalumo, ilgaamžiškumo, būtinumo ir estetikos. Žinoma, svarbiausia, kad jums patiktų jūsų baldai, tačiau prieš viską išmesdami žiūrėkite į erdvę, išmatuokite savo kambarį ir baldus, įvertinkite tai, ką jau turite. Turėdami omenyje šiuos dalykus, galite lengvai sukurti puikiai atrodančią erdvę, kuri papildys jūsų gyvenimo būdą. Palpalbaldai.lt siūlo kokybiškus baldus apgamintus europoje. Norite įsigyti kokybiškų baldų už gerą kainą? Užsukite į internetinė baldų parduotuvę, kuri įsikūrusi Kaune, Aleksote.